E-okul sistemine neden giremiyorum?

Arkadaşlar yaklaşık 3 haftadan beri e-okula giremiyorum. yani şifremi giriyorum ana sayfa açılıyor ama ne not kaydedebiliyorum nede ridef kaydedebiliyorum. kaydet butonuna basınca sayfa bulunamıyor diyor. okulda giriyorum ama evde bilgisayarımda olmuyor.

Bir kaç gündürde AYNI sorun mynet te olmaya başladı. mynet ana sayfaya giriyor ama kullanıcı adımı ve şifremi girince sayfa bulunamıyor diyor sürekli. ne yapacağım arkadaşlar diğer sitelerde böyle bi sorun yok en azından sürekli girdiğim sitelerde sadece e-okul ve mynette aynı sorunu yaşıyorum. dns ayarlarını değiştirdim , mozilla google crome yükleyip denedim , bilgisayara format attım ama hala düzelmedi. Lütfen bana çözüm yolu gösterin.

Fakat e-okul karşılarına çıkmıyor. İşte e-okul’un açılmamasının nedeni..

  • Daha önceki eğitim öğretin yıllarının sonlarına gelindiğinde ve ailelerin e-okul sistemine giriş yapmada çektikleri sıkıntı tekrar yaşanmış durumda ve yaşanmaya da devam ediyor. 3 Haziran 2012 tarihinden itibaren e-okul veli bilgilendirme sistemi yoğunluktan ötürü açılmamakta hata vermekte. Gerekli alt yapının yetersiz seviyede olmasından ötürü öğretmenlerin karne notlarını girmek için sisteme giriş yapmaları ve meraklı ailelerinde de şimdiden çocuklarının karnelerini kontrol etmek için milli eğitim bakanlığı meb e-okul veli bilgilendirme sistemi iks ilköğretim sitesine bağlantı sağlanamıyor.
  • Şuan herkes MEB’in sitesine girmeye çalışıyor,veli bilgilendirme sistemine. Düşünün bir anda 40 bin kişiyi,belki 100 bin kişiyi hatta daha fazla… Aynı anda 100 bin kişiden fazla kişi notlarına bakmaya çalışıyor ve koskaca MEB’in sitesi kaldırmıyor . It’s normal . Daha dün açılıyordu site, bugün ilk günü. Önümüzdeki hafta bu ziyaret daha da artar ve notlara bakmak hayal olur. e-Okul sistemi bir işe yaramamış olur yani kısacası… Bakalım neler olacak .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>